Stříhání psů a koček

Pro pěknou a zdravou srst je dobré docházet na stříhání v pravidelných intervalech osmi týdnů. Pravidelnost osmi týdnů je optimální doba pro údržbu srsti a zachování daného střihu. K udržení kvality srsti je důležitá každodenní údržba psa. Hlavní je rozčesávání, vystříhávání malých plstí v srsti, koupání. Součástí při úpravě stříhání psa je vytrhávání chloupků z uší a zastřihávání drápků. Uši jsou následovně vyčištěny otifree. 

V případě, že není pes rozčesáván dojde na srsti k vytváření dredů, které se musí odstranit tzv. zholením celé srsti a v tu chvíli na pejskovi nevymyslíme žádný střih až do doby než srst znovu naroste.

Není důvod přestávat stříhat pejsky přes zimní období.

Jestliže pejsek žije s Vámi v bytě, je vhodné docházen na stříhání i během zimního období. Protože podsada, která má psa chránit v zimním období se těmto pejskům nevytvoří. Udržováním střihu předejdete plstnatění srsti, zánětům kůže, ekzémům.

Psům, kteří jsou v zimním období ubytováni venku, doporučujeme začít stříhat znovu na jaře.  Během zimy však musí docházet k pravidelné údržbě srsti, jinak dojde k plstnatění.

Před stříháním je důležité pejska vykoupat, vysušit, vyvenčit a přijít včas na určenou hodinu smluvenou po telefonické dohodě se střihačkou. Objednávky přijímáme na telefonu 724 109 481.

Stříháme za pomoci asistenta, nejedná se o uvazování pejsků na „šibenici“. Pejsek je přidržován lidskou rukou, je klidnější a získává větší důvěru.

Případné dotazy odpovíme rádi jak e-mailem tak telefonicky, těšíme se na Vaší spolupráci.